Gmail Reklamları

Google’ın yeni ürünlerinden olan Google Gmail Reklamları kitlenize daha kolay ulaşmanız için çok daha kolay bir reklam modeli olarak karşımıza çıkıyor. Tek taraflı iletişimin olmadığı dijital ortamlarda spesifik bir kitle için planladığınız kampanyanız yalnızca o kitleye ulaştığında istediğiniz neticelere ulaşırsınız. Bu durumda hedefleme kitlenize ulaşmanızda büyük önem taşımaktadır.

Peki reklam verenler açısından dijital dünya neleri hedeflemeye olanak sağlıyor? Aslında bunun yanıtını kısaca “her şey” olarak verebiliriz. Hedefleme olanaklarını tek bir kanal üzerinden ya da birden çok şekilde gerçekleştirmek mümkün. Reklam verenler hedefleme konusunda birçok seçeneğe sahipler.

Kısaca GSP (Gmail Sponsored Promotions) olarak bilinen Gmail reklamları, Gmail kullanan kişileri hedeflemenizde kolaylık sağlayan bir reklam yöntemidir.

Gmail Reklamları Nerede Görüntülenir?

Gmail reklamları, reklam için hedeflenen kitlenin Gmail hesabında “Tanıtımlar” sekmesinde en üstte renklendirilmiş mesaj şeklinde ve mail sayfasında sağ panel ya da sağ üstte köşe kısımda yer alır. Reklamlar tıklanınca mesaj olarak panelde gösterilir.